Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Podrobný odpadový návod "KAM S NÍM" poskytla společnost EKOLA  a je obrazovou přílohou článku.

Vážení občané a chalupáři, obrátil se na mě pan Jindra, jednatel společnosti KOS Jablonné nad Orlicí, která od nás zpracovává tíděný odpad (plast a papír) s prosbou o informování Vás, uživatelů systému odevzdávání tříděných odpadů. Upozornění se týká všech zapojených obcí měst a firem, které KOS obsluhuje. Informace tedy předkádám níže :

V posledních dnech došlo v krátké době k několika mimořádným situacím při třídění a následnému zpracování obalových plastů. Konkrétně:

 

  • do sběrové nádoby byl odložen plastový kanystr s vyjetým olejem, který se na pasovém dopravníku třídírny otevřel a rozlitý olej způsobil poruchu jeho pohonu
  • do sběrové nádoby byly odloženy provázky z farmářského provozu, došlo k jejich zachycení a namotání na vyklápěcím zařízení press
  • při úpravě plastů drcením došlo k požáru plastů a následně celého zařízení (vysoká škoda a provozní odstávka více dnů), zdrojem zahoření byla baterie.

Dále na naší třídírně plastů se významně zvyšuje množství elektroniky obecně. Jedná se o klasické monočlánky, baterie z telefonů, baterie v elektronických dětských hračkách, baterie v přenosných pomůckách, ... a nový fenomén: elektronické cigarety.

Jedná se o nebezpečné odpady, které patří do sběrného dvora. Je velmi obtížné na třídírně všechny tyto zdroje problémů zachytit a proto vás žádám o prevenci a osvětu problému – dle podmínek a možností každého z vás. Děkuji.

S pozdravem Drahomír Jindra, jednatel

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30