Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Je nebo není Ježíšek?

Odpověď jsme hledali v příběhu. Lucinka jako Marie a Pepíček jako Pepíček....Byly to malé děti, které když vyrostly...Podívejte se na naši fotoreportáž . 

Jak to bylo se zlatou rybkou?

Jeden chudý rybář žil se svou ženou v takové staré chatrči blízko moře... je Vám tato pohádka povědomá? Určitě ano. Ale my jsme se zdramatizovali svou pohádku. Rovněž si nejmladší nachytali zlaté rybky a ozdobili je šupinkami. Starší děti lovily písmenka a skládaly slovo ryba. Potom si svou zlatou rybku namalovaly a umístily do moře. Na začátku byla jedna zlatá rybka, na konci našeho příběhu bylo moře plné rybek, rybek která plní přání. Třeba Vám také jedno splní... 

Předvánoční MŠ fotogalerie

Adventní ladění

„To jste ještě neviděli, jak se čerti ženili, když Lucifer s Luciferkou spolu svatbu slavili…“ Kdo přišel na naše Adventní ladění do kulturního domu v Horních Heřmanicích, toto viděl. Kdo přišel, ocitl se rovnou v pekle. Lucifer, čerti a čertíci, nejen touto písní, tancem vtáhli diváky do pekelných her. Vznikla nám tam přímo čertí kapela, kde naši dospěláci nejen hráli, ale i zpívali. Protože, jak to v správném pekle bývá, to pořádně vřelo – dostali se do varu všichni. Bubnování, zpěv, vřískot, tanec se nesl do dálav. Když to zaslechli další čerti z okolí, vyrazili za námi. Cestou ten čert potkal Mikuláše a anděla, kteří byli na obchůzce a sledují, jak se děti chovají, zda uklízí hračky… Čert nelenil, a vzal je rovnou k nám do pekla. Ano, ano i Mikuláš si zahrál s čertíky na bubny, a anděl vše pečlivě sledoval. Nakonec se všichni skamarádili a Mikuláš odměnil všechny čerty i čertíky. Po pekelném řádění čekalo na všechny drobné občerstvení.

 Nebylo by to Adventní ladění, kdybychom si nezazpívali koledy. Děti nám zazpívaly a rovněž navyráběly spoustu krásných výrobků, které zdobily nejen peklo, ale i sál KD.

Děkuji Luciferu Lukáši, který doputoval za námi z Vysočiny, i když cesta nebyla zrovna pohodová. Děkujeme DSO Mikroregion Svero-Lanškrounsko – za jejich „Mikulášskou družinu“, a nadílku, kterou připravili pro děti z naší mateřské školy.

Marcela Cacková, DiS 

Adventní ladění MŠ - fotografie

 

 

 

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30