Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

 

Adventní ladění

„To jste ještě neviděli, jak se čerti ženili, když Lucifer s Luciferkou spolu svatbu slavili…“ Kdo přišel na naše Adventní ladění do kulturního domu v Horních Heřmanicích, toto viděl. Kdo přišel, ocitl se rovnou v pekle. Lucifer, čerti a čertíci, nejen touto písní, tancem vtáhli diváky do pekelných her. Vznikla nám tam přímo čertí kapela, kde naši dospěláci nejen hráli, ale i zpívali. Protože, jak to v správném pekle bývá,

to pořádně vřelo – dostali se do varu všichni. Bubnování, zpěv, vřískot, tanec se nesl do dálav. Když to zaslechli další čerti z okolí, vyrazili za námi. Cestou ten čert potkal Mikuláše a anděla, kteří byli na obchůzce a sledují, jak se děti chovají, zda uklízí hračky… Čert nelenil, a vzal je rovnou k nám do pekla. Ano, ano i Mikuláš si zahrál s čertíky na bubny, a anděl vše pečlivě sledoval. Nakonec se všichni skamarádili a Mikuláš odměnil všechny čerty i čertíky. Po pekelném řádění čekalo na všechny drobné občerstvení.

 Nebylo by to Adventní ladění, kdybychom si nezazpívali koledy. Děti nám zazpívaly a rovněž navyráběly spoustu krásných výrobků, které zdobily nejen peklo, ale i sál KD.

Děkuji Luciferu Lukáši, který doputoval za námi z Vysočiny, i když cesta nebyla zrovna pohodová. Děkujeme DSO Mikroregion Svero-Lanškrounsko – za jejich „Mikulášskou družinu“, a nadílku, kterou připravili pro děti z naší mateřské školy.

Marcela Cacková, DiS

 

Adventní ladění MŠ - fotografie

V neděli 3.12. vystoupil Lanškrounský pěvecký sbor pod vedením p. Uhlířové.

Vánoční koncert - fotografie

 

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30