Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Aktuality

Vážení přátelé, přílohou najdete pozvánku na koncerty (4.9. Vysoké Mýto – Penzion Jangelec a Česká Třebová – Javorka a 9.9. Verměřovice – kulturní dům) hudebního uskupení Karel Gott revival Morava.

Koncerty pořádá pan Petr Fiala, kandidát do Senátu obvod č. 46 Ústí nad Orlicí, starosta města Letohradu a vstupné je zdarma.

Srdečně Vás zveme na tradiční zahrádkářské "Rozloučení s létem". Čeká Vás bohatý program, krásné ceny - slosovatelné vstupné a spousty pochutin - grilované prasátko, kuřata, klobásky, Radegast 10° a Litovel Moravan 11° a jiné.

Podrobnosti .pdf přílohou.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (výběrové řízení IT srpen.pdf)výběrové řízení IT srpen.pdf194 kB

Jízdní řád přílohou.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (L700914_220801_517142.pdf)L700914_220801_517142.pdf89 kB

Vážení přátelé, občané a chalupáři. Přílohou tohoto krátkého článku najdete fotografie slušným slovem nepořádku, který nám zanechal neznámý pachatel v Dolních Heřmanicích na sběrném místě. Sprostých slov, které zde nemohu zveřejnit není dostatek pro vyjádření této neuvěřitelné hlouposti a tuposti lidského jedince (žádné zvíře by toto neudělalo), nebo jedinců, kteří tento nepořádek zanechali. Je vůbec možné, že ještě existuje někdo, kdo neví kam který odpad patří ?  Nebo to byl pachatel-lé,  barvoslepý, analfabet co nerozená jednoduché obrázky ? Nebo prostě pitomec-ci, co mu je vše jedno, co tímto činem ušetřil svoji korunu, možná dvě ? Pravděpodobně je tímto pitomcem někdo, kdo takto zásobuje i odpadová místa i na Chudobě, možná i v Horních Heřmanicích.

Jedinou jeho, nebo jejich omluvou je, že tento odpad neskončil někde v lese, to už by byl opravdu pitomec pitomcem na druhou!

Tato černá skládka obsahuje kusy karosérie auta, stará auto sedala, starý sprchový kout, boty a vše možné. Důležitým rozlišovacím znakem, jsou například bílé plastové patníky s vyříznutým odrazovým sklíčkem. Pokud někdo z Vás, kterým není jedno, jakým způsobem někteří pitomci jednají, zahlédl ho (je) při činu a nebo si vzpomíná, že u někoho bílé plastové patníky, nebo něco z odpadů na fotkách viděl, budu rád když se o tuto informaci jakkoli podělí.

Je potřeba si uvědomit, že odpady platíme všichni, budeme bohužel platit stále víc a díky takovýmto pitomcům víc na druhou. 

Tomáš Beran, starosta.

 

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (DSC_1420.JPG)DSC_1420.JPG953 kB
Stáhnout soubor (DSC_1421.JPG)DSC_1421.JPG719 kB
Stáhnout soubor (DSC_1423.JPG)DSC_1423.JPG769 kB
Stáhnout soubor (DSC_1424.JPG)DSC_1424.JPG932 kB

Tradiční letní jízdy parního vlaku budou pokračovat také letos. Kromě dvou nových jízd z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové se mohou železniční nadšenci těšit také na osvědčenou trasu krajinou Orlickoústecka a Králicka až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Na veleúspěšnou jízdu do Polska naváží tentokrát dvě jízdy, a to v červnu a v září. Na tom se dohodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se zástupci Muzea starých strojů a technologií v Žamberku.

Jízdní řády platné v Horních Heřmanicích po 12.6.2022 najdete přílohou, odpovídají stávajícímu stavu. Informace o změně zde odkazem : www.pardubickykraj.cz/aktuality/

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolte mi Vás informovat o situaci v autobusové dopravě, která nastala v souvislosti se zahájením služeb nových dopravců. V současné době se ukazuje jako největší problém nedostatek řidičů u dopravce BusLine Pardubicko s.r.o., který převážně zajišťuje dopravu v okresech Ústí nad Orlicí a Svitavy. Nedostatkem řidičů dochází k nezajištění dopravních spojení. Seznam nezajištěných  spojů naleznete na      https://www.oredo.cz/ v sekci Pardubický kraj. Informace o nezajištěných spojích nám dopravce zasílá v odpoledních hodinách předcházejícího dne.  S ohledem na současnou nezlepšující se situaci jmenovaného dopravce, začínáme oslovovat ostatní dopravce se žádostí o sdělení podmínek jejich případného zahájení provozu na linkách dopravce BusLine Pardubicko s.r.o.

Uvědomujeme si, že není snadné sledovat všechny informace, když se mění i v průběhu dne. Děláme však maximum pro to, aby dopad na cestující byl co nejmenší,

jménem Pardubického kraje se omlouváme cestujícím za problémy ve veřejné dopravě.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (lV_0700914.pdf)lV_0700914.pdf23 kB
Stáhnout soubor (lV_0700950.pdf)lV_0700950.pdf30 kB

Odkaz na náborová videa v různých délkách (8 sec. až 2 minuty) naleznete v odkazu zde - Nábor 2022

Přílohou najdete výroční zprávu o třídění odpadů v Horních Heřmanicích od společnosti EKOKOM a obrázkem certifikát o našem příspěvku ke zlepšení životního prostředí.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Výroční dopis.pdf)Výroční dopis.pdf124 kB

Vážení přátelé, občané. V letošním roce se budou konat v termínu 23. a 24. září opět po čtyřech letech volby do zastupitelstva obce Horní Heřmanice.

Oslovuji především Vás, kteří máte dobré nápady a vize, chtěli byste zrealizovat něco užitečného a nebo vidíte v obci problematická místa která si zaslouží změnit ? Pak je velmi důležitá Vaše účast ve volbách a třeba ne jenom jako volič, ale i jako kandidát na zastupitele. 

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30