Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Aktuality

 

Tento týden nás provází téma - HASIČI. Povídáme si o této profesi, malujeme, plníme různé úkoly a rovněž jsme se vydali na exkurzi do Lanškrouna k hasičům, kteří tuto náročnou činnost mají jako své povolání. Ne jeden, hned 5 pánů hasičů se nám věnovalo. Děti byly velmi nadšené. Prohlédly si auta z venku i ze vnitřku.

MĚSTSKÉ EVROPSKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO Vás srdečně zve na přednášku Mgr. Jarmily Podhorné, odbornice na gemmoterapii - přírodní léčbu výtažky z pupenů rostlin. Přednáška proběhne v zasedací místnosti MÚ Štíty v úterý 26. 9. v 17:00 hodin. Po skončení přednášky bude možná konzultace s paní magistrou a také možnost si zakoupit bylinné tinktury a jiné bylinné produkty.

Zahrádkáři Horní Heřmanice uspořádali i letos v kulturním domě tradiční výstavu jiřin od místního pěstitele pana Berana. K vidění letos bylo 152 rozmanitých druhů jiřin, které rozzářily sál svými barvami. Během víkendu prošlo výstavou okolo třísetpadesáti návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout i sbírku zvonečků, panenek a obrázky slečny Žerníčkové. Třem návštěvníkům výstavy se také podařilo odhalit totožnost vystavovaného předmětu a uhodnout jeho váhu. Jednalo se o srdce zvonu vážící 24 kg. Každý z příchozích mohl dát svůj hlas jedné z jiřin, která se mu nejvíce líbila. V neděli na samém konci výstavy vystoupily také děti ze ZŠ a MŠ se svým krátkým programem. Zatím co děti bavily přítomné hrou, tancem i zpěvem, zahrádkáři pilně sčítali hlasy pro nejkrásnější jiřinu a ta byla nakonec vyhlášena JIŘINOU ROKU 2017.

  1. Jiřina č. 75 Rancho - počet hlasů 23
  2. Jiřina č. 218 Hy Trio - počet hlasů 17
  3. Jiřina č. 40 Premia XIII. - počet hlasů 13

 ČZS,   ZŠ a MŠ Horní Heřmanice        

Fotogalerie - kliknutím na odkaz : Jiřiny 2017

Město Lanškroun podává informace o volných pracovních místech na městském úřadě, zadání výběrových řízení (odkazem).

Pro zobrazení klikni

MAS Orlicko - do našeho týmu hledáme administrativního pracovníka a referenta projektů

Pro zobrazení klikni

MSV68de2e pce stare logoV pátek 14.7. navštívil náš svazek obcí hejtman Pardubického kraje, pan JUDr.Matrin Netolický Ph.D. Zveřejněný článek najdete odkazem.

Odkaz na článek

 

Hetman na svém Facebooku dále píše :

Mikroregion Severo-Lanškrounsko Dnešní den jsem věnoval venkovu. Servis, který svazek obcí poskytuje pro své členské obce, je příkladný. Právní poradenství, zpracování žádostí o dotace, příprava podkladů pro starosty, vlastní projekty,...

Fotografie z Loučení se školkou,  - Zde klikni

Fotografie z MTB-XC závodu dětí a žactva - Zde klikni

Heřmanický VĚTRNÍK 2017 ve výsledcích - Zde klikni 

Foto Tomáš Beran

Motýlci ve školce. Děti měly možnost po dobu 4 týdnů pozorovat vývoj motýla od malé centimetrové housenky. Z malé housenky do 14 dnů byla velká housenka okolo 5 centimetrů. Pak se nám postupně začaly procházet jen po "stropu" nádobky, v které k nám dorazily poštou. Postupně se zakuklily

Kliknutím na odkaz přejdete do fotogalerie a na video (youtube)

Pohádka o prasátkách

Fotografie

Řada lidí doma pečuje o své blízké, jenž se potýkají s různými zdravotními problémy, které přináší věk, nemoce nebo úrazy. Je to dlouhodobá a náročná služba, jeden z ušlechtilých činů, které můžeme udělat pro své blízké -  umožnit jim, pokud je to možné, aby mohli i v nemoci setrvat doma. Domov se nedá ničím nahradit, a právě pobyt v rodinném prostředí přináší pacientům větší jistotu,  pocit bezpečí, často i zlepšení jejich zdravotního stavu.

Dovoluji si vám oznámit, že dnes 4. 4. 2017 MAS ORLICKO vyhlásila 4 výzvy z IROP, konkrétně:

· Výzva MAS ORLICKO - IROP-Bezpečné silnice a chodníky pro všechny I.

· Výzva MAS ORLICKO - IROP- Infrastruktura sociálních služeb I.

· Výzva MAS ORLICKO - IROP- Dostupná péče o děti I.

· Výzva MAS ORLICKO - IROP- Vzdělávání v klíčových kompetencích I.

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30