Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Aktuality

Mezi námi jsou různě ohrožené skupiny lidí, budou k nim patřit i podnikatelé, především ti drobní. Máme pro ně připraveny konzultační možnosti pod názvem „Podnikatelská pohotovost“, kde se mohou dovědět odpovědi a rady na své dotazy. Služba je určena pro každého podnikatele, který potřebuje s něčím poradit v souvislosti s aktuální koronavirovou situací. Pomoc podnikajícím z Pardubického kraje se dostane každému od živnostníka přes mikro podnik až po větší firmu. Tuto službu nabízí Podnikatelský inkubátor Pardubického kraje (P-PINK). Využití Podnikatelské pohotovosti je pro podnikatele velice jednoduché. Vyplní základní informace, specifikují dotaz skrze formulář a P-PINK zajistí propojení s vhodným odborníkem z řad mentorů inkubátoru, profesionálem z praxe, v současné době formou vzdálené konzultace. Více informací

Přečtěte si přiložený soubor "Leták pravidel".

! VELMI DŮLEŽITÉ ! ŽÁDÁME OBČANY, KTEŘÍ JEŠTĚ NEJSOU ZAPOJENI  (JEDEN V RODINĚ) DO SMS OBECNÍHO ROZHLASU, TEDY NĚKDO V RODINĚ NEDOSTÁVÁ ZPRAVODAJSKÉ SMS ZPRÁVY Z OBCE, ABY SE K ODBĚRU TĚCHTO ZPRÁV NAHLÁSILI. JE TO SAMOZŘEJMĚ DOBROVOLNÉ, ALE V NYNĚJŠÍ ZÁVAŽNÉ SITUACI JE TATO SLUŽBA VÍCE NEŽ VHODNÁ. SMS ZPRÁVY JSOU A BUDOU ZDARMA.

Pokud víte i o někom ze svého okolí , kdo o této službě neví a SMS nedostává, prosím informuje ho o této možnosti, předem děkuji.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Leták- 25_3_2020.pdf)Leták- 25_3_2020.pdf162 kB

OBEC HORNÍ HEŘMANICE ZAJISTÍ OD DNEŠNÍHO DNE 19.3.2020 DOVOZ POTRAVIN A LÉKŮ SENIORŮM A NEMOCNÝM LIDEM, KTEŘÍ ŽIJÍ SAMOSTATNĚ A NEMAJÍ V OBCI RODINNÉ PŘÍSLUŠNÍKY.

Ohledně nákupu volejte:  Pondělí, středa, pátek do 10.00 hodin !

Ohledně léků volejte: Pondělí, čtvrtek do 14.00 hodin ! - obec je domluvena na spolupráci s panem doktorem Lužným

ÚŘEDNÍ HODINY OÚ - Úřad je pro veřejnost uzavřen. I nadále lze po telefonické dohodě řešit naléhavé úřední záležitosti. Požadavky lze volat na 465 391 212, 731 516 024 nebo 731 516 027 případně email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

POPLATKY ZA VODU, ODPADY A PSY PLAŤTE PROSÍM BEZHOTOVOSTNĚ NA ÚČET OBCE 2914108359 / 0800

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Obecní úřad.pdf)Obecní úřad.pdf61 kB

Další informace Ministerstva vnitra a nařízení vlády jsou přílohou. Souhrnné informace k řešení výskytu koronaviru v ČR získáte na webu úřadu vlády zde:

Vyhlášení nouzového stavu - co aktuálně platí

Odkazem doporučení k nakládání s odpady  : Doporučení z MŽP

Vláda nařídila, že od pátku 23.3.2020 v období od 8 do 10 hod. budou moci nakupovat ve velkých obchodech (např.Albert v Lanškrouně) pouze osoby starší 65 let! Jiné osoby - osoby mladší mají zákaz v tuto dobu do prodejen vstupovat.

Vláda České republiky současně rozhodla s účinností od 19. 3. 2020 o zákazu vycházení na veřejnost bez použití  ochranných prostředků - viz příloha.

Nově odkazy:

MŠMT - NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY K AKTUÁLNÍM OPATŘENÍM a Informace pro rodiče a školská (obdobná) zařízení ČSSZ - ošetřovné a Žádost o ošetřovné při péči

Vláda České republiky s účinností od 12. března 2020 14 hodin přistoupila k vyhlášení nouzového stavu. Jedná se jednoznačně o mimořádné a potřebné opatření, jehož cílem je maximalizovat ochranu veřejného zdraví a především usnadnit zásobování obyvatelstva ochrannými pomůckami a dezinfekcí. Jedná se také o zjednodušení všech procesů uvnitř státu. Tento pojem může sám o sobě vytvářet v lidech různé představy, avšak jde především o urychlení krizového řízení na všech úrovních státu. Vláda nyní může přijímat opatření s ukládáním povinností pro právnické, ale i fyzické osoby.

Osobně bych chtěl apelovat na všechny občany nejen Pardubického kraje, aby dodržovali základní hygienické zásady a snažili se být maximálně zodpovědní ke svému okolí.

V tuto chvíli není důvod k panice, ale je důležité, abychom všichni vnímali, že toto opatření je potřebné pro ochranu zdraví nás všech.

JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje

Přílohou najdete jednotlivá prohlášení a nařízení.

DO ODVOLÁNÍ ZAVŘENO.

Odkaz na projekt Českého červeného kříže : Zvládneme to ! 

Aktuální info pro pacienty - Orlickoústecké nemocnice z 18.3.2020 - PŘÍLOHOU

Informace lékaře k onemocnění koronavirem:  Řiďte se důsledně nařízeními státních orgánů, situaci nepodceňujte ! Při běžných teplotách,nachlazení,kašli nechoďte do ordinace, pokud to není nezbytně nutné, ale kontaktujte mne na tel.465543301 nebo mob.733293668 nejlépe v ordinačních hodinách. Dohodneme spolu další postup.

Starosta obce Cotkytle v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, a vyhláškou č. 54/2005 Sb., o náležitostech konkursního řízení a konkursních komisích, ve znění pozdějších předpisů,
vyhlašuje konkurs

na vedoucí pracovní místo ředitelky/ředitele příspěvkové organizace
Základní škola a Mateřská škola Cotkytle, okres Ústí nad Orlicí.

více přílohou:

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (vyhlaseni_konkurzu_dig.pdf)vyhlaseni_konkurzu_dig.pdf1219 kB

Není potřeba panikařit, ale dodržovat základní hygienické zásady.Situace si žádá jejich zopakování.

“JUDr. Martin Netolický, Ph.D. Hejtman a předseda Bezpečnostní rady Pardubického kraje

Každý z nás může svým zodpovědným chováním přispět k mírnějším dopadům šíření jakékoliv nákazy.

“MUDr. Olga Hégrová Krajská hygienická stanice Pardubického kraje

Přílohou najdete data svozů komunálního a tříděného odpadu a provoz sběrného dvora pro rok 2020.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Kalendar KOS 2020 100x335mm 14listu_682051119_Horni Hermanice.pdf)Kalendář 202093 kB
© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30