Obec Horní Heřmanice
Obec Horní Heřmanice

Aktuality

Kliknutím na odkaz se můžete potěšit leteckým pohledem a videm při průletu obcí z Horních do Dolních Heřmanic.

Průlet Horní - Dolní Heřmanice

Děkujeme autorovi, panu J.K. nejmladšímu.

Dobrovolný svazek obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko pořádal v sobotu 15.9.2018 v rámci projektu česko-polské přeshraniční spolupráce s názvem "Žijeme aktivně vedle sebe v Euroregionu Glacensis" (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_008/0001346). Jarmark řemesel a koníčků, na kterém se představilo celkem 24 vystavovatelů a řemeslníků z celého našeho regionu. Místo na svou prezentaci měl na jarmarku, který se konal v Areálu zdraví a sportu Dolní Čermná, i náš svazek společně s naším polským partnerem Gminou Dzierzoniów.

Kdo přišel v pátek 21.9. do kostela sv. Jiří v Horních Heřmanicích byl odměněn silným a neskutečně krásným zážitkem.Vystoupila sopranistka Dominika Zamara z Itálie a varhaník Marcin Armanski z Polska. Oba protagonisté vystupují po celém světě a tak se nebojím říct, že koncert byl na světové úrovni. Nádherný soprán slečny Dominiky zaplnil celý kostel a pan Marcin ji zdatně sekundoval. Zazněly skladby Antonia Lucia Vivaldiho, Franze Josepha Haydna Wolfganga Amadeuse Mozarta. Koncert a účinkující zařídil náš pan farář ThLic. Ireneusz Szocinski a finanční stránku zajistila obec.

 

Kliknutím na odkaz se dostanete do fotogalerie z projektu Venkovní učebny naší ZŠ a MŠ. Většinu uprav zahrady lze vidět osobně již za plotem, ve fotogalerii je i několik fotek nového krásného bezbariérového WC pro děti hrající si a učící se na zahradě. 

Fotogalerie - klikni

Upozornění najdete přílohou

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (upozornění čez.pdf)upozornění čez.pdf581 kB

Výstava jiřin

Jak se již stalo tradicí, v tomto období pozdního léta, proběhla o víkendu výstava jiřin našeho místního pěstitele. Letos to bylo v duchu „Žně na vsi za starých časů“.

Vítězkou roku 2018 se stala

MÍSTNÍ AKČNÍ PLÁN rozvoje vzdělávání pro ORP Lanškroun II Vás zve na workshop se společnou diskusí na téma „SPOLEČNÉ VZDĚLÁVÁNÍ NA LANŠKROUNSKU“ který se uskuteční 13. 9. 2018 od 16:30 hodin. Více v přiloženém letáku.

Přílohy:
SouborVelikost souboru
Stáhnout soubor (Společné vzdělávání na Lanškrounsku.pdf)Společné vzdělávání na Lanškrounsku.pdf291 kB

Do fotogalerie se dostanete kliknutím na odkaz. Fotografie pořídila Bára B. a Jan P. 

Pozvání přijal pan farář ThLic. Ireneusz Szocinski, který nové hasičské auto posvětil a i hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D.

SDH Horní Heřmanice děkuje Zahrádkářům za možnost uspořádat předání na Letním karnevale a za jejich skvělou organizaci.

! fotogalerie !

 

Obec Horní Heřmanice a správce vodovodu

Vyhlašuje s okamžitou platností, od 20.8.2018 až do odvolání zákaz používání pitné vody na zalévání zahrad a trávníků, napouštění bazénů, umývání aut a jiné nehospodárné účely, které nejsou nezbytně nutné !

Žádáme Vás, šetřete s vodou.

© 2005-2016 Obec Horní Heřmanice,
Veškerá práva vyhrazena
Realizace HezkéWEBY.cz
OBECNÍ ÚŘAD
Horní Heřmanice 91
561 33
Tel.: 465 391 212
Fax: 463 351 542
ÚŘEDNÍ HODINY
Po.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30
St.: 08:00 - 11:30
      13:00 - 16:30